انتقال دامنه

آموزش انتقال دامنه

آموزش انتقال دامنه به دلیل سوالات مکرر کاربران باران سایت آماده کرده ایم. اگر دامنه (Domain) خود را در سرویس دهنده ای ثبت دامنه انجام داده باشيد و قصد داشته باشيد که آن را به سرویس دهنده ی جدیدی انتقال دهيد به اين عمل انتقال دامنه و یا Domain Transfer می گويند.

نکاتی در انتقال دامین وجود دارد که باید رعایت شود:

مراحل انتقال دامین

برای domain transfer باید توجه داشته باشید که حتما پیش از گذشتن تاریخ انقضای دامنه اقدام کنید. دامنه های منقضی قابل انتقال نمیباشند. همچنین باید حداقل 60 روز از ثبت و يا آخرين انتقال دامنه به مركز ثبت (Registrar) فعلي گذشته باشد. در غیر این صورت، درخواست انتقال بطور خودكار رد مي‌شود.

برخی از دامنه ها برای داشتن امنیت بیشتر توسط شرکت ثبت کننده دامنه قفل شده اند. برای انتقال این دامنه ها ، باید دامنه unlock شده و از قفل خارج شود.

مرحله بعدی برای انتقال یک دامنه ، دریافت کد انتقال دامین است. این کد با نام EPP Code شناخته شده است اما نام های دیگری از قبیل secretcode ، transfercode ، Authorization Code ، Auth Code یا Authinfo code نیز دارد.

پس از دریافت کد انتقال، به صفحه ی انتقال دامین مراجعه فرمایید و مراحل را پیگیری کنید.

پس از انجام مراحل سفارش انتقال پیام تاییدیه انتقال برای ایمیلهای موجود در Registrant Contact و Admin Contact فعلی دامنه ارسال می گردد که در آن یک لینک برای تایید انتقال قرار دارد. بر روی این لینک کلیک نموده و انتقال دامنه توسط صاحب امتیاز فعلی تایید گردد. (لطفا مطالب موجود در لینک تاییدیه انتقال را به دقت مطالعه نمایید.)

۵ تا 7 روز پس از انجام عملیات تایید انتقال ، دامنه شما به صورت کامل به شرکت مقصد منتقل خواهد شد.

لازم به ذکر است انتقال دامنه هزینه ای ندارد و مبلغ دریافتی بابت انتقال دامنه، در حقیقت جهت تمدید یکساله دامنه مورد نظر است.

طبق قوانین بین المللی در هنگام انتقال دامنه از یک سرویس دهنده به سرویس دهنده دیگر دامنه حتما باید یکسال تمدید شود.

برای مشاهده هزینه ثبت و تمدید دامنه می توانید به صفحه ثبت دامنه مراجعه فرمایید.

021-28422438

مشاوره و خرید

baranhelp@gmail.com

ارسال ایمیل

058-36219182

ویژه کاربران

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به مجموعه باران سایت میباشد.