خدمات طراحی گرافیک چیست و شامل چه مواردی است؟

امروز طراحی گرافیک بخش اعظمی از حوزه تبلیغ و بازاریابی به خصوص دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها،

از غول های فناوری تا استارت آپ های تازه تاسیس را به تصرف در آورده است، بنابراین گریزی از آن نیست.

برای آشنایی بیشتر با خدمات طراحی گرافیگ همراه ما در باران گرافیک باشید.

 

ویدیو مشاهده برخی از نمونه های خدمات طراحی گرافیک

 

مشاهده سرویس های خدمات طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین (Graphic design) دانش و تخصصی است که در آن یک ارتباط بصری مبتنی بر عناصری چون متن، تصویر، رنگ و فضا ایجاد می شود. طراحی گرافیک از نمادها، تصاویر و متن استفاده می کند تا ایده ای را به نمایش در آورده و پیامی را منتقل نماید. گرچه برخی طراحی گرافیک را به استفاده از فتوشاپ و ساخت بنر یا طراحی قالب اینستاگرام محدود می کنند اما این رشته دامنه ی بسیار گسترده ای دارد طوری که امروزه ارائه خدمات طراحی گرافیک نه تنها یکی از مشاغل پر رونق است، بلکه نقش مهم و اثرگذاری در صنعت تبلیغات داشته و به یکی از ارکان اصلی تبلیغات و بازاریابی تبدیل شده است، به گونه ای که امروز تبلیغ و بازاریابی و حتی پیامرسانی در انواع رسانه های مکتوب، تصویری و مجازی بدون طراحی های گرافیکی جذاب، رسا و کاربرپسند غیرممکن به نظر می رسد.

 

تاریخچه خدمات طراحی گرافیک

طراحی گرافیک به طور جدی از زمانی مطرح شد که به دنبال انقلاب صنعتی رشد صنعت چاپ و کاغذسازی رقم خورد، چرا که همراه آن استفاده از تزئینات برای متن های چاپ شده بر روی کاغذ آغاز گشت. رفته رفته به کارگیری عناصر بصری رشد بیشتری یافت، تلفیق طراحی حروف با عکاسی و همچنین تصویرسازی به ایجاد اصطلاح طراحی گرافیک در سال 1922 انجامید. جنگ جهانی دوم و استفاده دستگاه های تبلیغاتی طرفین جنگ از طراحی گرافیک موجب فراگیر شدن و رشد آن شد. با ظهور کامپیوترها در نیمه دوم قرن بیستم و عرضه اولین نرم افزارهای تخصصی گرافیک در اواخر این قرن، طراحی گرافیک دچار تحولات بنیادین و شگرفی شد و عرصه های بکر و تازه ای پیش روی طراحان گشوده شد.

دیری نپایید که خدمات طراحی گرافیک به واسطه ابزارهای نوین و طرح های بدیعی که از سوی طراحان ارائه شد، با استقبال مضاعف انواع کسب و کارها مواجه شد، زیرا طراحی گرافیک نه به عنوان یک رشته هنری بلکه در قالب یکی از بازوان اصلی تبلیغات و بازاریابی مطرح شده و استفاده از طراحی های جذاب و خلاق، نویددهنده جذب مشتری و افزایش سود برای صاحبان مشاغل بود. در واقع طراحی کامپیوتری نه تنها حوزه خدمات طراحی گرافیک بلکه از طریق آن، حوزه های تبلیغات و بازاریابی را با دگرگونی های بزرگ و تحولات خیره کننده ای همراه ساخت.

خدمات طراحی گرافیک - 2024

 

خدمات طراحی گرافیک چیست؟

طراح گرافیک فردی است که تلاش می کند هدف و پیام سفارش دهنده را با استفاده از عناصر بصری و گرافیکی به طور جذاب، گویا و گیرا به مخاطبان منتقل کند. خدمات طراحی گرافیک شامل ارائه طیف گسترده و متنوعی از محصولات و خدمات است، از جمله:

– طراحی نشانه (لوگو)، نام تجاری و لوگوتایپ. در گذشته کمپانی ها و شرکت های بزرگ به دنبال داشتن لوگوی اختصاصی بودند اما امروزه کسب و کارهای کوچک، استارت آپ های نوپا و افراد نیز طراحی لوگو را جزء الزامات مسیر برندسازی خود می دانند و خیلی زود به سراغ آن می روند.

– طراحی ست اداری. ست اداری شامل طراحی اقلام مورد نیاز ادارات، سازمان ها و شرکت ها نظیر کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و مواردی از این دست می شود.

– طراحی بسته‌بندی محصولات. امروز دیگر بسیاری از تولیدکنندگان کالا به اهمیت بسته بندی در جذب مشتریان بالخص برای اقلام صادراتی پی برده اند و طراحی بسته بندی جایگاه خود را پیدا کرده است.

– طراحی جلد کتاب، صفحه‌آرایی و فرم بندی مجلات و نشریات. یکی از حوزه های سنتی ارائه دهندگان خدمات طراحی گرافیک عرصه چاپ و نشر و هنرنمایی بر روی کتب و مجلات بوده که هنوز هم رونق گذشته را دارد و البته دامنه آن به کتب و مجلات الکترونیکی نیز کشیده شده است.

طراحی پوستر، بنرهای تبلیغاتی مکتوب و مجازی، طراحی سایت، طراحی بیلبورد، طراحی کمپین تبلیغاتی، طراحی هویت بصری، طراحی کاراکتر و تصویرسازی و … از جمله دیگر مواردی است که به عنوان خدمات طراحی گرافیک شناخته شده و نیاز طیف گسترده ای از مشتریان اعم از کسب و کارها، ادارات، مدارس، مساجد، شخصیت ها و … را پوشش می دهد.

خدمات طراحی گرافیک - 2024

 

گرافیست و طراح چه تفاوتی دارند؟

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و قصد دارید از خدمات طراحی گرافیک استفاده کنید، لازم است تفاوت بین طراح و گرافیست را بدانید. گرچه حوزه فعالیت این دو اشتراکات زیادی دارد اما لزوما توانایی و تخصص آنها یکسان نیست، بنابراین شما هم به جهت اینکه مطمئن باشید بهترین نتیجه را بدست خواهید آورد و هم برای اینکه هزینه خود را به طور صحیح خرج کنید، نیاز دارید که تا حدودی با تفاوت طراح و گرافیست آشنا شوید.

گرافیست هنر و عناصر طراحی را به خدمت تجارت و اهداف تجاری در می آورد. هدف او، انتقال پیام یا جذب مخاطب به منظور مقاصد تجاری است، از این رو طراحی سایت، طراحی بسته بندی، طراحی لوگو و مواردی از این دست عرصه ظهور و بروز خلاقیت های گرافیست است. بنابراین لازم است تا گرافیست با مبانی تبلیغات و بازاریابی نیز آشنا باشد.

اما در کار طراح وجهه هنری عمیق تر بوده و ایده پردازی و خلاقیت بیشتری به کار گرفته می شود. طراح ممکن است یک طرح جلد بی نظیر، یک تصویرسازی بدیع یا یک بیلبورد جنجالی ارائه دهد. بعضا به طراح، تصویرگر هم گفته می شود.

یک طراح خوب می تواند گرافیست موفقی باشد، اما بالعکس آن برقرار نیست، چرا که طراح بودن نیازمند تجسم خلاقانه و سطح عمیق تری از ادراک هنری است.

خدمات طراحی گرافیک - 2024

 

چرا انتخاب خدمات طراحی گرافیک مناسب مهم است؟

امروز طراحی گرافیک بخش اعظمی از حوزه تبلیغ و بازاریابی به خصوص دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها، از غول های فناوری تا استارت آپ های تازه تاسیس را به تصرف در آورده است، بنابراین گریزی از آن نیست و به نظر می رسد نتوان کسب و کاری را تصور کرد که بتواند بدون استفاده از طراحی گرافیک به اهداف خود دست پیدا کند. از این رو بسیاری از شرکت های بزرگ برای خود گروه های مستقل طراحی دارند اما اکثر مجموعه های متوسط و کوچک نیازمند استفاده از خدمات طراحی گرافیک هستند. اگر شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی گرافیک به درستی انتخاب نشود، طراحی های صورت گرفته قادر به جذب مخاطبان نبوده و در نتیجه به راحتی هزینه های مالی و زمانی صرف شده به هدر خواهد رفت.

باران سایت در این مقاله درصد این بود تا شما را به طور کامل و حرفه ای با مباحث خدمات طراحی گرافیگ آشنا سازد. امید است این مطالب برای شما مثمر ثمر بوده باشد.

مشاهده سرویس های خدمات طراحی گرافیک

خدمات طراحی گرافیک سایت و شبکه های اجتماعی

با طراحی عناصر گرافیکی زیبا و حرفه ای بازدیدکنندگان و مشتریان وب سایت و سوشال خود مسحور کنید

خدمات طراحی گرافیک - 2024
رایگان

اگر نیاز به مشاوره با ما دارید؟